Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodloužený víkend v Krásném

8. 7. 2007

Obrazek


Někteří členové se rozhodli strávit společně prodloužený červencový víkend 5. - 8. 7. 2007 na Vysočině v Penzinou Krásné. (PS: zajistila naše šikovná paní předsedkyně). Litovat mohou jen ti, co s námi nejeli. Byla to prima akce jak pro děti, tak dospělé. Níže si můžete přečíst malou reportáž a prohlédnout si pár fotografií:

Čtvrtek 5. 7. 2007 - den příjezdu

Všichni jsme se naložili s batožinami do aut a vyrazili v 8 h ráno společně ze Zbýšova - celkově 5 rodin (10 dospěláků a 5 dětiček).

S heslem "všechny cesty vedou na Vysočinu" jsme přijeli do penzinu v Krásném po 10. h dopolední. Po "welcome" kávě jsme se rozešli do přidělených pokojů. Přiblížil se čas oběda, a tak jsme se opět sesedli v místní restauraci. Počasí bylo bylo střídavě uplakané, dali jsme si pauzu do 15. h. Počasí nás neodradilo, vyrazili jsme s dětičkami na procházku, občas s pláštěnkami a deštníky. Nelitovali jsme však, okoukli jsme okolí, abychom se pak sesedli do námi vytvořené "společenské místnosti" (chodbička před pokoji, kde jsme byli ubytovaní).Započali jsme tak tradici dýchánků na tomto místě pro další dny. V 18 h večeře, porce bohatá, bylo třeba vysportovat. Ještě jsme znovu poklábosili ve společenské místnosti cca do 21. h a nakonec zalezli do svých pelíšků.

Pátek 6. 7. 2007 - den druhý

Po snídani jsme vyrazili na plánovaný výlet. Nejprve auty do Tří Studní, dále pěšky do Maršovic přes Ski hotel u Nového Města na Moravě. V Maršovicích jsme chutně poobědvali. Počasí od rána střídavě oblačno. Děti začaly být unavené, ale cestu zpět po jiné trase nakonec statečně zvládly. Celkově jsme s nimi ušli cca 14 km, návrat na základnu v 17 h. Po večeři dýchánek ve společenské místnosti v domnění, že děti půjdou brzy spinkat, opak byl však pravdou, běhaly po chodbách ještě v devět večer jako by se nechumelilo. Spíše bychom odpadli my, dospěláci.

Sobota 7. 7.  2007 - den třetí

Po snídani vyrážíme na dopolení procházku lesem. Dnes jsme zvolili program, aby se mohly děti (a tatínkové :) po obědě vyspat. Sbírali jsme houby, museli jsme přejít úzkou lávku přes řeku, slézat příkrý sráz  (abychom pak zjistili, že stačilo jít o kousek dál po rovině... :)

Po odpoledním klidu jsme měli pro děti připravený výlet s hledáním pokladu na zřícenině Štarkov - na počátku cesty i dále po ní jim skřítkové zanechali vzkazy, co musí udělat, aby se přiblížily pokladu. Na konci hledání je opravdu čekal sladký poklad. Akce u nich měla obrovský úspěch, ještě před usnutím o ní vyprávěly. Ale to si ještě mohly hrát u penzionu na písku, přelézat prolézačky, dospěláci hráli badmington. Ale zlatým hřebem dne bylo grilování - napapali jsme si pěkně naše bříška ! Nechali jsme se pěkně obsloužit místním personálem. No a na závěr nás opět čekala společenská místnost.

Neděle 8. 7. 2007 - den odjezdu

Po vydatné snídani jsme vyrazili v 10 h směr Kunštát s cílem shlédnout Jeskyni Blanických rytířů. Návštěva Jeskyně byla zajímavá a poučná. Bylo možné se jít rozhlédnout na Rozhlednu nedaleko Jeskyně.

V Kunštátu jsme si ještě dali na závěr oběd (restaurace Panský dvůr) a poté zamířili spokojení do Zbýšova.

 

Náhledy fotografií ze složky Penzion Krásné

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář