Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termální lázně Laa - 29. 3. 2008

29. 3. 2008

Obrazek

Milí přátelé,

tak máme za sebou zase jednu prima akci - koupání a dovádění v termálních lázních Laa a. d. Thaya v Rakousku (kousek za našimi hranicemi směrem na Hevlín).

Kolem půl osmé ráno jsme vyjeli "kolektivním" autobusem ze Zbýšova. Již pan řidič byl "veslá kopa". Při zahájení cesty nám hlásil  instruktáž, kde se nacházejí pásy a jak si je zapnout, jak manipulovat se sedadly ap. Cesta uběhla rychle, před devátou jsme již stepovali před bránou Lázní. Začek-in-ovali jsme se (to je výraz, viďte ? ;-) jako skupina, každý dostal svůj čip v podobě hodinek, kterým jsme si mohli např. ovládat skříňku v šatně nebo by se na něj načítaly další služby krom koupání v bazénech. Ty tu najdete 4. V hlavním, uvnitř,  jsou mj. dvě zákoutí - v jednom se můžete nechat ovívat proudem vody z trysek, v druhém se povozit ve vodním víru. Z tohoto velkého bazénu vyplujete skrz plastové "závory" ven buď do bezénu s vířivkou a masážní sprchou na krční partie nebo do bazénu se slanou vodou. Otužilci mají možnost vyběhnout na sommer laguna, kde se nachází bazén s vodou teploty cca 26 st. (když plavete, tak máte za chvíli pocit jako v létě :-)

Kdo má zájem, může se svézt v 81 m dlouhém tobogánu - po cestě chvíli jedete v modrém světle, pak přijde tma s hvězdičkami, pak tma, pak tma se světlem a pak ... prásk, dopadnete do plošinky s 25 cm vody. Wow, to je tedy šok ! :-) Totálně vás to zabrzdí.

Po ploše celého areálu jsou rozmístěna lehátka, abyste mohli i relaxovat. Je toho tady ale mnooohem a mnooohem víc pro to, abyste se nechali rozmazlovat (moderně se tomu říká program wellness). O tom všem se můžete dočíst tady.

Dočvachtali jsme se ve 13 h a přijemně unaveni doťapkali do busíku s mladým veselým panem řidičem :-), který nám ještě před odjezdem uvařil kávu, čokoládu, tatínkové si mohli dát pivko ...Na cestu nám pan řidič pustil oblíbenou pohádku Lotrando a Zubejda. Lepší tečku jsme si nemohli přát.

Tak ok,  pá pá ... třeba na výletě do Zoo Hodonín.