Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční výstava 2010 (V.)

6. 1. 2011

Již pátá v pořadí se vánoční výstava uskutečnila v první vánoční adventní víkend - 27. a 28. listopadu 2010. Opět byla jiná - sešli se noví vystavovatelé, a tak měli návštěvníci nové podněty k nákupu nebo jen tak k nakouknutí.

Za pozornost stály zejména výrobky paní Hany Sosíkové, výtvarnice z Brna. Její keramické obaly či podstavce na květiny v podobě historických domečků vnesly výstavě příjemné oživení. Dále vynikaly netradiční věnce a výrobky ze dřeva Kamily Kleisové. Nelze však opomenout ostatní - Hanku Kleisovou a paní učitelku Skřivánkovou s adventními věnci, manžele Gregorovi s ručně vyrobenými svíčkami. Velký úspěch slavily svícny a jiné předměty zdobené technikou malování na sklo od Moniky Šponerové. Nově k nám zavítali Centrum Mandala s ručně malovanými kalendáři a občanské sdružení Rajhradická pohoda s výrobky-drobnostmi jejich dětí a dřevěnými hračkami p. Svobody. Mohli jsme si zakoupit víno z Vinotéky Permistr.

Zvláště poutavé bylo, že si mohli návštěvníci pod odborným vedením vyzkoušet vytočit svůj "kousek" na hrnčířském kruhu, který k nám vedle svých výrobků přivezly paní Drahomíra Svobodová a Dáša Wollerová.

Tradičně nechyběly paličkované předměty Aleny Holoubkové, keramika Eleny Obdržálkové, Evy Bambuchové (i bižuterie), drátované zvonečky Lenky Máckové, Diana Kučerová opět tvořila bižuterii na zakázku. I letos jsme si mohli zakoupit kalendáře a další drobnůstky od našich dětí.

Věříme, že jste s námi strávili příjemně předvánoční čas u skleničky vina či hrnku s čajem nebo kávou. Již nyní shromažďujeme nápady pro výstavu v r. 2011. Díky i za Vaše podněty. Těšíme se na setkání s Vámi!

 

Náhledy fotografií ze složky V. vánoční výstava (2010)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář