Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOO Hodonín

30. 5. 2008

V sobotu 24.května jsme společně navštívili ZOO v Hodoníně.

Odjížděli jsme v půl deváté od zastávky autobusu a už po několika metrech děti vytahovaly svačinky – typický úkaz pro výlety. Cesta trvala asi hodinu a my byli na místě.

Rozprchli jsme se do všech koutů malé, ale pěkné ZOO. Někteří začali u žraloků, jiní s respektem sledovali majestátního lva s lvicí, jiní se vrhli na krmení oveček, lam, koz, zkrátka všeho, co se krmit dalo. Několik z nás neuniklo spršce hlíny, kterou na nás vyhodil zuřivý šimpanz. Můžeme jen hádat jestli to bylo proto, že jel kolem malý traktůrek a nebo proto, že Evička pojídala banán a on na něj měl chuť……..

Zrovna zde taky probíhala soutěž na záchranu žab, čolků, mloků a jiných podobných zvířátek, a tak děti soutěžily a odvážely si pak domů dárečky.

Těch zážitků bylo mnoho, ale všechny mohu shrnout do takového závěru: Tato ZOO je malá, ale milá. Zvířata tu jen líně neleží, ale neustále je vidíte v akci: bojující opice, honící se koně, plovoucí krokodýl, řvoucí panter a nesmím zapomenout na uši rvoucí řev lva.

Odjížděli jsme spokojeni a příjemně unaveni.

Snad jen malý mráček tohoto výletu bylo, že všechny slibované průlezky a dětský areál byly v dezolátním stavu a vstup byl zakázán. Ostatní atrakce byly placené a ne zrovna nejlacinější.

Ale to nás nemůže odradit v poznávání dalších a dalších ZOO. Tak se těšte, příští rok přijde na řadu další….

Bude to Olomouc? Nebo Jihlava?        Uvidíme…………